Polecamy

Motoryzacyjna historia Krzysztofa Krawczyka

|
|
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kilka dni temu Polskę zszokowała wiadomość dotycząca śmierci legendy polskiej i zagranicznej estrady – Krzysztofa Krawczyka. Przy okazji wspominania wspaniałego dorobku artystycznego, warto wspomnieć o motoryzacyjnych zamiłowaniach piosenkarza.

5 kwietnia, prawdopodobnie w wyniku powikłań pochorobowych, odszedł Krzysztof Krawczyk. W swoim burzliwym i ekscytującym życiu doświadczył wiele – “przemierzył świat od Las Vegas aż po Krym”. Nie można zapomnieć również o tym, że Krawczyk był zagorzałym miłośnikiem motoryzacji już na samym początku swojej długiej kariery.

Krzysztof Krawczyk zdawał egzamin na prawo jazdy kultową “Warszawą”, a jego pierwszym samochodem była żółta Dacia kupiona na raty. Następnie przyszła kolej na legendarnego Fiata 126p oraz BMW Neue Klasse, Toyota Camry i Previa. Nie mniej jednak, w swoim życiu, piosenkarz uległ wielu wypadkom – najpoważniejszym z nich była niebezpieczna podróż Fiatem 125p. Piosenkarz zasnął za kierownicą i uderzył w drzewo. Zdarzenie pozostawiło trwały ślad na twarzy piosenkarza.

Krawczyk w wywiadach podkreślał, że lubił jeździć samochodem, a i od mechaniki nie stronił.

Chciałem rodzinie zrobić niespodziankę i z fasonem podjechać pod dom w Łodzi, a jechałem z Warszawy. Gdzieś pod Łowiczem coś mi uderzyło w podłogę samochodu, a za chwilę zapaliła się czerwona lampka. Samochód zaczął stawać. Z trudem, ale szczęśliwie dojechałem do stacji benzynowej. Myślałem, że zabrakło mi benzyny, ale dowiedziałem się, że muszę dolać oleju. Kupiłem więc ten olej i po raz pierwszy w życiu zajrzałem pod maskę, zachęcony przez Pana ze stacji słowami, że to nic trudnego. Rzeczywiście widzę korek, odkręcam i nalałem do… chłodnicy. Już w warsztacie okazało się, że chłodnicę trzeba przemyć, a miskę olejową przesunąć tam gdzie była przed spotkaniem z kotem. I to był mój debiut w charakterze kierowcy. To było gdzieś w początkach lat 70-tych.

wspominał Krzysztof Krawczyk w wywiadzie na łamach swojej oficjalnej strony internetowej

Warto przypomnieć również twórczość artystyczną Krawczyka.

(Autorstwa Januarybratek – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=59794107)

calcarine

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zwiększyć efektywność produkcji dzięki nowoczesnym technologiom spawalniczym?
|
Jak zwiększyć efektywność produkcji dzięki nowoczesnym technologiom spawalniczym?
Zanurz się w świecie nowoczesnych technologii spawalniczych, które rewolucjonizują branżę produkcyjną. Dowiedz się, jak zastosowanie najnowszych rozwiązań poprawia efektywność i jakość produkcji.
Niezawodny bagażnik na hak na 2 rowery — idealne rozwiązanie dla aktywnych pasjonatów
|
Niezawodny bagażnik na hak na 2 rowery — idealne rozwiązanie dla aktywnych pasjonatów
Ciesz się swobodą podróżowania i odkrywaj nowe trasy wraz z bagażnikiem na hak na 2 rowery!
Jak wybrać odpowiednie izolatory wsporcze do urządzeń elektrycznych niskiego napięcia
|
Jak wybrać odpowiednie izolatory wsporcze do urządzeń elektrycznych niskiego napięcia
Dowiedz się, jak poprawnie dobierać izolatory wsporcze do urządzeń niskonapięciowych. Szczegółowe porady, czynniki do rozważenia i kluczowe aspekty wyboru izolatorów.