Polecamy

AUDI RS Q e-tron wystartuje w Rajdzie Dakar. Poligon doświadczalny przyszłościowych rozwiązań

|
|
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Niemiecki koncern rozpoczął fazę testów nowego Audi RS Q e-tron, który weźmie udział w przyszłorocznej edycji najbardziej znanego i najtrudniejszego wyścigu na świecie – Rajdzie Dakar. Audi chce stać się pierwszym producentem branży motoryzacyjnej, który powalczy o zwycięstwo wykorzystując zelektryfikowany układ napędowy.

Audi nawiązuje do niezwykłego osiągnięcia Quattro, które pozwoliło marce wygrać 24-godzinny wyścig Le Mans. Przyszła kolei na nową erę dominacji, niemiecki koncern pragnie testować i rozwijać technologię e-tron w ekstremalnych warunkach. Trudno o lepsze miejsce niż trasa Rajdu Dakar.

Inżynierowie stoją przed niezwykłym wyzwaniem. Maraton wyścigowy trwa dwa tygodnie, a dzienne odcinki mają długość nawet 800 kilometrów. To ogromny dystans, który będzie musiał zostać pokonany przez innowacyjny elektryczny układ napędowy Audi RS Q e-tron.

Z pewnością zastanawiacie się nad problemem ładowania w warunkach pustynnych. Audi zapowiada stosowanie innowacyjnej koncepcji ładowania – na pokładzie maszyny znajdzie się wysokowydajny silnik TFSI rodem wprost z serii wyścigowej DTM. To część konwertera energii, który podczas jazdy ładuje wysokonapięciowy akumulator.

(Fot. materiały prasowe Audi)

calcarine

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prawidłowo dobierać elementy kontrolujące przepływ cieczy w instalacjach?
|
Jak prawidłowo dobierać elementy kontrolujące przepływ cieczy w instalacjach?
Poznaj najlepsze metody doboru komponentów kontrolujących przepływ cieczy w różnego rodzaju instalacjach. Czekają na ciebie sprawdzone zalecenia i rozwiązania, które pozwolą ci optymalizować systemy obsługujące ciecze.
Jak wybierać opony do samochodów ciężarowych? Praktyczny przewodnik
|
Jak wybierać opony do samochodów ciężarowych? Praktyczny przewodnik
Praktyczne porady dotyczące wybierania opon do samochodów ciężarowych. Dowiedz się, jakie czynniki wziąć pod uwagę aby zapewnić bezpieczeństwo i wydajność swojego pojazdu.
Optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej dzięki konstrukcjom stalowym
|
Optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej dzięki konstrukcjom stalowym
Odkryj jak konstrukcje stalowe mogą zrewolucjonizować sposób, w jaki wykorzystujesz przestrzeń w swoim magazynie. Dowiedz się więcej o efektywnym zarządzaniu przestrzenią magazynową.